Airfel Digifel Duo Arıza Kodları

ileadmin

Airfel Digifel Duo Arıza Kodları

Bugün Digifel duo modelleri için arıza kodları anlamlarını paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle her yazımızda belirttiğimiz gibi biz İstanbul özel kombi servisi olarak hizmet veriyoruz. Sizlerin de kombileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı düşünerek hiç bir menfaat beklemeden buradan yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bize yazımının hemen altında bulunan yorum yaz bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

Yine eğer yazımızdan memnun kaldı iseniz bir yorum yazarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.

Airfel LP Arızası: Kombiniz bu kodu veriyor ise panik yapmanıza gerek yok cihazın su basıncı düşük olduğunu göstermektedir. Kombinize cihazın alt kısmında olan doldurma vanasını açarak 1,5 bir buçuk seviyesine getirin.

Airfel HL Arızası: Tüm kombi markalarında emniyet ekipmanları bulunmaktadır. Bunlardan birisi olan Emniyet termostatı cihazı korumaya almasıdır. Airfel kombi HL Hatası verdiğinde emniyet termostatı cihazı korumaya almış demektir. Bu durumda servis çağırmanız gerekir.

Airfel AF Arızası: Prosestat hatasıdır. Hava akışında kaynaklanan bir arıza şeklidir.

Airfel Hb Arızası: Kalorifer NTC sensör kısa devre, arızalı olduğunu belirtir.

Airfel Db Arızası: Sıcak kullanım suyu NTC sensörü hatasıdır.

Airfel BC Arızası: Brülörde ateşleme arızasıdır. Bu durumda 3 parça kontrol edilir. Gaz vali, iyon, elektronik kart muhtemel arızalar.

Airfel C1 Arızası: Gaz valfi modülasyon hatasıdır. Bu durumda elektronik ana kart ve gaz valfi kontrol edilir.

Airfel A5 Arızası: Prosestat hatasıdır. Ateşleme sırasında bir sapma olduğu görüldüğünde Airfel kombi A5 arızası ile uyarı verir.

Airfel Fr Arızası: Donmaya karşı koruma anlamını taşır. Cihaz sistem suyu 1 derece olduğunda sensör donma tehlikesi algılayarak cihazı korumaya alır.

Yazar hakkında

admin administrator

1 yorum

UgurYayın tarihi6:32 am - Kas 20, 2018

Af çıkıyor neyapmam gerekiyor saygılar

Bir cevap yazın