Airfel Digifel Premix Arızaları

ileadmin

Airfel Digifel Premix Arızaları

Firmamız Özel Airfel kombi servisi olarak bu yazımızda olduğu gibi sizlere sayfamız üzerinden elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sadece servis hizmeti değil sizlerinde çözebileceği bazı durumlar vardır. Bu yüzden burada Airfel Digifel Premix kombilerde görülen arıza kodlarının tamamının anlamlarını ve sizin yapmanız gerekenleri aktaracağız.

Konumuza başlamadan önce sizlerden bu yazıya verilen emek ve çabalarımızı boşa çıkarmamanızı isteyeceğim. Sayfamızın hemen altında yorum yaz bölümünden kısada olsa bir yorum yazmanızı rica ediyorum.

Airfel Digifel Premix Hata Kodları

Airfel C1 05 Arızası: Hava sistemi aktif durumda olduğunu gösterir. Ekranınızda c1-05 çıkıyor ise her hangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bir süre bekledikten sonra kendiliğinden düzelecektir. Beklemek istemiyor iseniz cihazınıza reset atınız.

Airfel C1 10 Arızası: Limit Termostat hatasıdır. Bu arıza bir diğer adı ile aşırı ısınma emniyet termostatı arızasıdır. Hataya bir çok neden sebebiyet verebilir. Airfel c1,10 hatası almış iseniz kombinizde bir şeyler ters gitmiş demektir. Cihazınız 105 derece aşırı ısınma hissettiğinde limit termostat kombiyi korumaya alarak hata kodu yansıtır. Bu arızaya sebep olacak parçalar ise şöyledir. Pompa çalışmıyor, üç yollu çalışmıyor, kalorifer filtresi tıkalı olabilir.

Airfel C1 11 Arızası: Bu hata kodu ise hemen üsteki c1-10 arızası gibi görülebilir. Bir başka neden ise sıcaklık sensörü doğru ölçüm yapmıyordur.

Airfel C1 17 Arızası:  Bu bir arıza cihazınızda yüksek su basıncı oluşması ile görülür. Eğer kombinize kendiniz yüksek su doldurmamış iseniz su basıncı kendiliğinden yükselmiş olabilir. Bu durumda cihazda arıza vardır. Eşanjör veya doldurma vanası arızalı olabilir.

Airfel C1 18 Arızası: Kombi kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir husus cihazın su basıncını 1 ile 2 arasında tutmasıdır. Airfel c1, 18 hatası alıyor iseniz kombinin su basıncını kontrol edin.

Airfel C1 29 Arızası: Hava akışında yaşanan problemde görülür. Fan motoru çalışmıyor olabilir. Elektronik ana kart fan motoruna komut göndermiyor olabilir. Bir diğeri ise prosestat görevini yapmıyor. Bu üç nedenden birinde arıza oluşması c1, 29 hatası vermeye sebeptir.

Airfel C1 30 Arızası: Baca gazı çıkışı aşırı ısınma hatasıdır.

Airfel C1 33 Arızası: Ateşleme ile ilgili bir hatadır. Airfel kombi de bu hataya bir çok parça neden olabilir. Siz kullanıcıların dikkat etmesi gereken husus ise gaz vanasının açık olduğunu kontrol etmektir.

Airfel C1 54 Arızası: Kalorifer Dönüş hattında hissedilen sıcaklık gidiş hattından daha yüksek değer ölçtüğünde görülür. Kalorifer dönüş sensörü kontrol edilmelidir.

Airel C1 56 Arızası: Elektrik voltajından kaynaklanan bir durum olduğunda görülür. Veya elektronik ana kart arızasıdır.

Airfel C 20 Arızası: Isıtma gidiş NTC si arızalı olduğunda c,20 hata kodu alırsınız.

Airfel C 28 Arızası: Baca sensörü hatasıdır.

Airfel C 40 Arızası: Kalorifer geri dönüş hattı NTC Arızasıdır.

Airfel C 50 Arızası: Sıcak kullanım suyu NTC sensör arızasıdır.

Airfel C 78 Arızası: Su basınç sensörü hatasıdır.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın