Airfel Kombi Gaz Valfi

ileadmin

Airfel Kombi Gaz Valfi

Airfel kombilerin gaz valfi arızalarından ve gaz valfi çalışma prensibi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle Airfel gaz valfi arızası ile karşılaşıldığında kombi ateşleme yapmaz. Bu durumda cihazınız arıza konumuna geçer. Airfel modellerine göre değişen arıza kodları ile karşılaşırsınız.

Airfel kombi çalışma prensibinde oluşan her hangi bir aksaklık durumunda cihaz kendisini arıza konumuna alır. Bunlardan biri kombi gaz valfi çalışma prensibi ile yaşanan problemdir. Yani kombimizin komuta merkezi olan elektronik anakartı ateşleme komutu verdiği halde ateşleme işleminin başarısız olamasıdır.

Airfel kombi gaz valfi arızası en kolay şu şekilde anlaşılır. Kombi çakmakları ateşleme sırasında çakıyor fakat alev oluşmuyor ise büyük olasılık ile gaz valfi arızalıdır. Burada net bir şekilde gaz valfi arızalıdır demek doğru olmaz. Bundan net bir şekilde emin olmak için ölçü aleti kullanmamız gereklidir. Cihaz ateşleme komutu aldığında yani ateşleme elektrotları çakmaya başladığında elektronik anakartdan gaz valfine giriş yapan voltajı ölçerek 220 volt elektrik geldiğine emin olmalıyız. Ölçüm yaparken dikkat etmeniz gereken cihaza reset atıp ateşleme başladığı anda ölçüm yapın. Aksi taktirde gaz valfinde elektrik voltajı göremezsiniz.

 

Yukarıda özellikle belirttiğim gibi doğru bir tespit yapılması için Airfel kombi çalışma prensibini iyi bilmelisiniz. Cihazınız ateşleme yapmıyor ise hemen gaz valfi arızalanmış denilemez. Sorun elektronik anakart ile de alakalı bir olabilir. O yüzden ölçü aletini kullanarak kesin tespiti yapmalısınız.

Firmamız İstanbul Airfel servisi olarak bu gibi konularda her daim yanı başınızdadır. Bize konumuzun yorum yaz bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın